2024.07.16 Tikriname šlapias vietas kur gali veistis uodai ir mašalai. Lervų dar nesimato. Purškimo pradžia turėtų būti pradėjus žydėti ievoms.

Ispanija
Italija
Prancūzija
Vokietija
Lenkija
ŠvedijaKitų šalių patirtis     Dėl uodų platinamų ligų, tokių kaip maliarija, uodai naikinami Afrikoje, ypač tose vietovėse, kuriose poilsiauja turistai. Ilgo veiksmingumo insekticidais išpurškiamas patalpų vidus, vakarais nuo skraidančių uodų purškiamos teritorijos aplink viešbučius ir poilsiavietes.

     Pirmieji bandymai sumažinti kraujasiurbių uodų gausumą JAV buvo atlikti dar 1900 - aisiais. Uodų gausumą siekta sumažinti tam, kad įveikti tuo metu JAV paplitusias uodų platinamas ligas, maliariją bei geltonąją karštinę. 1999 metais JAV (Niujorko valstija) buvo gausiai registruotos kitos uodų platinamos ligos - Vakarų Nilo karštinės protrūkis. Tai įtakojo uodų gausumo reguliavimo populiarumą visoje JAV teritorijoje. Čia dabar beveik kiekviena valstija turi savo uodų gausumo reguliavimo grupę, kuri rūpinasi uodų naikinimu savo valstijoje.

     Uodų kontrolė vykdoma ir tokiose Europos šalyse kaip Kroatija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Italija, Serbija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Čekija, D. Britanija, Danija ir Lenkija.

 

     Uodų naikinimas JAV

 

 
 
     Ilgesnio veiksmingumo insekticidų purškimas sodyboje JAV
 
 

 

Daugiau informacijos:

http://www.mosquito.org/

http://www.cdc.gov/malaria/control_prevention/vector_control.htmCopyright © 2008 UAB Biopolis |