2024.07.16 Tikriname šlapias vietas kur gali veistis uodai ir mašalai. Lervų dar nesimato. Purškimo pradžia turėtų būti pradėjus žydėti ievoms.
Repelentai
Insekticidai suaugėliams
Preparatai lervoms
Integruota apsaugos nuo uodų programa
Kaip apsisaugoti       Pasaulyje žinoma begalės kovai su uodais skirtų ginklų nuo laikraščio ritinėlio iki automatizuoto keturračio purškiklio.        

     Su kraujasiurbiais vabzdžiais kovojama įvairių repelentų (atbaidančių medžiagų) pagalba. Žinomiausios jų - citronelos aliejus ir N,N - diethyl-m-toluamidas (DEET).        

     Skraidantys uodai naikinami suaugėliams vabzdžiams naikinti skirtais insekticidais. Tai gana efektyvus, nors ir trumpalaikis būdas apsiginti nuo kraujasiurbių vabzdžių. Nebent insekticidai naudojami labai dideliame plote, nes priešingu atveju uodai iš kaimyninių teritorijų jau po dienos atskrenda į vietas, kur jie buvo sėkmingai išnaikinti.        

      Vienas efektyviausių būdų visame pasaulyje yra pripažintas uodų lervų naikinimas, kol dar nėra išsiritę suaugėliai ir uodų gausumą dar galima sukontroliuoti. Lervos veisiasi tik stovinčio vandens telkiniuose. Jos negali nei išlipti iš balos nei, tuo labiau, iš jos išskristi, todėl uodų lervas paprasta aptikti. Todėl būtina išžvalgyti visą teritoriją, prieš panaudojant insekticidus, kad nepraleisti nei vienos uodų veisimosi vietos.  

 

      Uodų lervos sėkmingai naikinamos ir Lietuvoje. O tuo būtina pasirūpinti jau dabar - ankstyvą pavasarį.

      

Mes siūlome:
  • Visą darbą galite atlikti patys. Jums reikės įsigyti tik specialaus preparato ir purkštuvo;
  • Visą darbą galite atlikti patys su konsultanto pagalba;
  • Visą darbą gali atlikti kvalifikuoti specialistai.


 Copyright © 2008 UAB Biopolis |