2024.05.22 Tikriname šlapias vietas kur gali veistis uodai ir mašalai. Lervų dar nesimato. Purškimo pradžia turėtų būti pradėjus žydėti ievoms.
Repelentai
Insekticidai suaugėliams
Preparatai lervoms
Integruota apsaugos nuo uodų programa
Insekticidai suaugėliams    Siekiant sumažinti skraidančių uodų gausumą naudojami preparatai veikiantys skraidančius vabzdžius. Tokie preparatai, įvairiais purškikliais, išpurškiami teritorijose, kuriose norima išnaikinti uodus. Tai gana efektyvus, tačiau trumpalaikis būdas apsiginti nuo kraujasiurbių vabzdžių. 

      Insekticidų efektyvumas priklauso nuo oro sąlygų, kuomet negalima purkšti lyjant ar artėjant lietui. Taip pat labai svarbu, kad nebūtų vėjo, nes insekticidai gali būti nunešti į priešingą pusę, nei mes norime juos panaudoti. Labai svarbios yra preparato sudėtyje esančios veikliosios medžiagos. Jos gali būti: natūralios, kurios veikia apie 2 – 3 dienas ir saulės šviesoje greitai degraduoja ir cheminės - veikia apie 5 dienas.  

      Dauguma preparatų, naudojamų sumažinti skraidančių uodų gausumą, taip pat naikina ir tokius nepageidaujamus vabzdžius, kaip erkes ar musės, tačiau yra kenksmingi ir naudingiems vabzdžiams. Kuo preparatas mažiau kenksmingas aplinkai, tuo trumpesnis jo poveikis uodams, todėl didžioji dauguma preparatų naudojamų skraidančių uodų naikinimui lauke turėtų būti naudojami kas vakarą arba bent kas dvi dienas. Preparatai prieš skraidančius uodus lauke naudojami vėlai vakare arba labai anksti ryte, kai uodai būna aktyvūs, o kiti naudingi vabzdžiai, kaip pavyzdžiui bitės, miega arba būna pasislėpę. 

      Insekticidais taip pat galima išpurkšti namų sienas, durų staktas, palanges, sienas ar kitus paviršius, kur dažnai tupia ar būriuojasi vabzdžiai ir jie prisilietę prie insekticidu nupurkšto paviršiaus žūva. Tokie insekticidai plačiai naudojami šalyse, kovojančiose su maliarija. Tačiau Lietuvoje taip pat yra registruotų preparatų, kuriuos galima naudoti naikinant skraidančius ir ropojančius vabzdžius gyvenamosiose, visuomeninėse ir pramoninėse, bei ūkinėse patalpose.

 Copyright © 2008 UAB Biopolis |