2024.04.23 Tikriname šlapias vietas kur gali veistis uodai ir mašalai. Lervų dar nesimato. Purškimo pradžia turėtų būti pradėjus žydėti ievoms.

Ispanija
Italija
Prancūzija
Vokietija
Lenkija
ŠvedijaLenkija     Lenkijoje praeito šimtmečio pirmoje pusėje uodai buvo naikinami siekiant pažaboti maliariją, kuri buvo tapusi rimta problema. Vėliau uodų gausumo reguliavimas buvo vykdomas kai kuriuose rekreaciniu požiūriu svarbiuose regionuose: 1952 m. Podgrodzie kurorto apylinkėse, 1956 – 1958 m.  Karsibožo saloje. Uodų naikinimas buvo sėkmingas, deja dėl netinkamų preparatų buvo įtakotas ir kitų gyvūnų gausumas. 

      Po 1997 m. potvynių centrinėje Europoje uodai veisėsi ypač gausiai, todėl tais metais Lenkijoje buvo naudoti suaugėlius naikinantys preparatai. Jie buvo išpurškiami iš malūnsparnių. Nuo 1999 m. uodai pradėti sėkmingai naikinti Vroclavo apylinkėse, tam naudojami tiek cheminiai preparatai skirti suaugėliams, tiek biologiniai preparatai skirti lervoms. Su uodais nuo 2001 m. kovojama Goržov Wielkoposki, Krynica Morska apylinkėse.

      Šiuo metu dažniausiai naudojami biologiniai preparatai paremti bakterijų Bacillus thuringiensis veikimu.Copyright © 2008 UAB Biopolis |